برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دامنه ها ، لطفاً بر روی تصویر دامنه مورد نظر کلیک کنید

آشنایی با دامنه (com.)

این دامنه محبوب مخفف کلمه تجاری است که بیشتر وب سایت های معتبر دنیا از آن استفاده می کنند.

اما س isال این است که آیا برای داشتن وب سایت ، آیا باید از دامنه .com استفاده کنیم؟
در جواب می توانم بگویم نه. داشتن دامنه .com یک مزیت است زیرا نسبت به دامنه های دیگر در سراسر جهان بهتر شناخته شده است ، اما نداشتن آن و استفاده از دامنه های دیگر به وب سایت ما آسیب نمی رساند.

اما خوب است بدانید که پسوند دامنه .com در بیشتر موارد باید اولویت اول ما هنگام خرید دامنه باشد. مگر اینکه استراتژی ما با خدمات وب سایت ما متفاوت باشد. به عنوان مثال ، برای کسانی که در میزبانی و فروش دامنه یا حتی ثبت دامنه فعالیت می کنند. دامنه خالص می تواند گزینه خوبی باشد.

در روزهای اولیه ، از پسوند .com برای اهداف تجاری استفاده می شد ، اما به تدریج محبوب شد و در دسترس همه در سراسر جهان قرار گرفت.

بسیاری از ثبت کنندگان در سراسر جهان فرایند پسوند .com را طی می کنند. اما موضوعی وجود دارد که باید به عنوان خریدار به آن توجه ویژه داشته باشیم. خرید و ثبت دامنه یکی از ثبت های معتبر است تا با مشکل تمدید و مالکیت مواجه نشویم.

آشنایی با دامنه (net.)

یکی دیگر از دامنه های سطح بالا پسوند دامنه .net هستش که مخفف کلمه Network یا همون شبکه می باشد.

دامنه دات نت در اوایل فعالیت به صورت کامل تخصصی برای مجموعه هایی استفاده میشد که در خصوص فناوری و شبکه یا به نوعی خدمات مرتبط به اینترنت یا هاستینگ و دامنه رو انجام میدادند ، اما با گذشت زمان و استقبال زیاد از این دامنه رویکرد عموعی تری پیدا کرد و به انتخاب دوم یا سوم بعد از دامنه .com تبدیل شد. دامنه .net  به عنوان شش دامنه دسته بندی اصلی جای دارد و به خاطر ماهیت نوشتاری و جامع بودن پسوند میتواند جای گزین مناسبی برای دات کام باشد.

برای ثبت دامنه .net نیاز به مدرک ندارید و میتونین از طریق ریجستری های معتبر به راحتی این دامنه را به نام خود ثبت کنین.

محدودیت کاراکتر های استفاده شده لغات یا حروف در این دامنه از 3 کاراکتر تا 63 کاراکتر باشد.

شما میتونین برای ثبت این دامنه از تلفیق عداد و حروف نیز استفاده کنین .

حتی در شروع و پایان کلمه دامنه خود میتونین از حروف و عداد استفاده کنین .

شما در این دامنه میتوانین به جای استفاده از جای خالی یا اسپیس از (-) (Dash  (استفاده کنین . مثل  charter-724   اما استفاده از دیگر کراکتر های غیر عددی و حروفی مثل $ &#@ غیر مجاز بوده.

شما برای ثبت این دامنه میتونین از قسمت پایین همین مقاله وارد ریجستری ثبت دامنه شوید و با خیال راحت دامنه خودتون رو انتخاب و ثبت کنین.

خرید-آشنایی-با-دامنه-دات-نت

آشنایی با دامنه (info.)

پسوند دامنه .info  برگرفته و مخفف نام information به معنی اطلاعات می باشد . این دامنه هم مثل دامنه های .com و .net  جز دامنه های سطح بالای عموعی می باشد.

دامنه اینفو جز دامنه های عمومی و قابل ثبت برای همه مردم دنیاست . این دامنه جز دامنه های پر استقبال و موفق در دنیای آنلاین می باشد. قیمت مناسب و راحتی بیان و نوشتار ، این دامنه رو در لیست دامنه های مناسب جایگزین و کمکی .com قرار داده و به عنوان اولین و دومین انتخاب بعد دامنه .com  میتونه مناسب باشه . این دامنه نیز بین لیست 6 دامنه در دسته بندی های اصلی قرار دارد .

پسوند دامنه .info  از زمان معرفی با رویکرد کاملا عموعی آغاز به کار کرد و جز دامنه های کمکی .com  از بین  7 دامنه معرفی شده برتر بین 180 پیشنهاد نام بود.

پسوند دامنه info  از شروع کار با اپراتور Afilias معرفی و تا به امروز ثبت شده است.

پسوند دامنه .info  جز اولین دامنه های بوده که قوانین مرتبط به قطعنامه 01.92را رعایت و توافق نامه هایی رو با ICANN  امضا و به اجرا در آورد.

و قبل از شروع و نمایش عمومی اسامی کشورها رو برای حفظ منافع ملی مستقل از دسترس عموعی حذف کرد.

شما برای ثبت قانونی این دامنه میتونین از انتهای این صفحه وارد بخش مرتبط به ریجستر و خرید انواع مختلفی از دامنه ها از جمله .info  شوید.

آشنایی-با-دامنه-اینفو-info

آشنایی با دامنه (org.)

پسوند .org نیز یک پسوند سطح بالا عمومی می باشد که مخفف کلمه organization به معنی سازمان می باشد. این پسوند نیز یکی از پسوند های دامنه محبوب و پر استفاده مخصوصا برای سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی می باشد.

این دامنه نیز به منانند بسیاری از دامنه ها در زمان شروع فعالیت خود برای استفاده محدود اشخاص حقوقی در نظر گرفته شده بود  و سازمان های غیر انتفاعی که غالبا فعالیت تجاری و در آمدی نداشتند که بعد مدت کوتاهی برداشته شد و استفاده آن برای عموم آزاد شد.

دامنه org  توسط ریجستری های معتبر دنیا قابل ثبت نام می باشد .

این دامنه توسط شرکت Public Interest Registry مدیریت و اداره میشود.

پسوند دامنه .org جایگزین مناسبی برای زیر دامنه های دات کام میتواند باشد.

این دامنه امکان ثبت دامنه های (IDN)  به عنوان دامنه های سطح دوم نیز فراهم کرد.

دامنه .org  افتخار این رو دارد که به عنوان اولین ثبت کننده DNS های خود با پسوند امنیتی DNSSEC  معرفی میشود.

جهت سفارش و برسی انواع پسوندهای دامنه های بین الملی میتونین در انتهای این صفحه وارد صفحه مرتبط به برسی و خرید دامنه های قانونی شوید.

آشنایی با دامنه دات اورگ org

آشنایی با دامنه (co.)

دامنه .co یکی از پسوند های پر طرفدار و محبود سطح بالای کشوری محسوب میشود . که برخلاف تصور عمومی که این دامنه رو به عنوان کمپانی و مخفف company میدانند. پسوند .co  معرف کشور کلمبای Columbia و یک پسوند کشوری اختصاصی میباشد.

اما در حال حاضر استفاده این پسوند برای عموم آزاد و انتقال آن ساده می باشد.

این دامنه به دلیل شباهت بسیار زیاد خود به واژه کمپانی به سرعت مورد استقبال کمپانی های تجاری بزرگ قرار گرفت که میشه به گوگل g.co   یا  a.co    آمازون و خیلی دیگر از کمپانی ها اشاره کرد که همین طور که میبینین این دامنه قابلیت استفاده از یک کاراکتر رو برای ثبت دارد .

قیمت استفاده عموعی از این دامنه جز موارد زیر 4 کاراکتر در دسته بندی های قیمت های مناسب قرار دارد . اما به دلیل محبوبیت این دامنه برای استفاده های تجاری و شرکتی تعداد قابل توجه ای از دامنه های پریمیوم و گران قیمت از این دامنه دیده میشود.

برای ثبت این دامنه نیاز به هیچ مدرک هویتی و تاییدیه نیست هر شخص و شرکتی امکان ثبت نام این دامنه رو خواهد داشت .

مدت ثبت دامنه از 1 سال تا 5 سال به صورت قابل تمدید برای شخص خریدار دامنه .co  میباشد.

در حال حاضر این دامنه تحت نظارت و سیاست وزارت ارتباطات کلمبیا می باشد .

برای ثبت دامنه .co حتما از ریجستر های معتبر استفاده کنین . در صورت تمایل میتوانین با مراجعه به انتهای این صفحه به بخش جستجو و خرید دامنه های معتبر و بین المللی وارد شوید .

آشنایی و استفاده دامنه دات کو .co

آشنایی با دامنه (xyz.)

پسوند دامنه .xyz  جز دامنه های نو ظهور اما با پیشرفت بالا می باشد . این دامنه نیز جز دامنه های سطح بالا معرفی شده که توسط شرکت ICCAN در سال 2014 در دسترس عمومی قرار گرفت .

پسوند دامنه .xyz  دارای معنی خواصی نمیباشد . اما به دلیل اینکه جز سه حرف آخر الفبای اینگلیسی می باشد باعث شده که این پسوند جز پسوند های دامنه های محبوب قرار گیرد و به نصبت زمان کم فعالیت خود پیشرفت قابل توجه ای داشته باشد .

این دامنه توانست به سرعت در سال 2016 به عنوان چهارمین نام ثبت شده دامنه بعد از دامنه های کام نت و اورگ قرار دهد.

برای ثبت دامنه .xyz نیاز به اهراز هویت و مدارک شناسایی ندارید.

دامنه ایکس وای زد جز دامنه های بسیار ارزان قیمت محسوب میشود . اما پیشبینی میشود جایگزین قدرتمندی حتی برای دامنه های سطح یک بین المللی حتی .com باشد.

خرید این دامنه نیز توسط ریجستر ی های معتبر دنیا قابل انجام میباشد. در صورتی که تمایل به خرید یا مشاهده قیمت نسبت به نام های انتخابی خود دارید . لطفا در انتهای این صفحه از بخش انتخاب دامنه وارد نمایندگی ریجستری دامنه های بین الملی شوید.

آشنایی-و-خرید-دامنه-ایکس-وای-زدxyz

آشنایی با دامنه (biz.)

دامنه .biz  یک دامنه کاربردی و سطح بالا و مناسب جهت رشد کسب کار و تجارت است . دامنه .biz یک معیار برای تجارت حرفه ای و اختصاصی است. این دامنه مورد استقبال فراوانی توسط برند های معتبر قرار گرفته و بیزینس های کوچک و بزرگی از این نام دامنه استفاده میکنند.

دامنه .biz  هم در دسته دامنه های عموعمی و همه کاره محصوب میشود . و به برند سازی شما میتواند کمک جدی برساند.

از نکات مهم و دوست داشتنی این دامنه کوتاهی نام و به یاد ماندنی بودن آن است مخصوصا در بیزینس هایی که مخاطبین خارجی دارند. یکی از نکاتی که متخصصان سئو به اون توجه ویژه ای دارند . بهبود کلمات کلیدی در موتور های جستجو هست . بدون شک کسی که در مورد تجارت آنلاین تحقیق میکند. احتمال بیشتری دارد روی پیوند هایی کلیک کند که از پسوند .biz  استفاده کردن. که این موضوع ارتباط مستقیم با کسب درآمد شما میتونه داشته باشه و بهبود نتایج ارگانیک موتورهای جستجو.

با توجه به اینکه در آینده نزدیک کمک نام دامنه های جدید به این صورت خواهد بود که یک دسته بندی کلی از فعالیت وب سایت شما رو برای مخاطبین نمایانگر خواهد کرد. به این معنی که مشتریان شما قبل از اینکه وارد وبسایت شما بشوند میتونن موضوع فعالیت شما رو بهتر درک کنند دامنه .biz  میتونه در این بخش به شما کمک شایانی انجام دهد.

نام دامنه .biz  مخفف کلمه بیزینس و تجارت هست و استفاده از این نام میتونه فضای رقابتی و اختصاصی بیزینس شما رو بهبود ببخشه .

مدت زمانی که ما میتونیم دامنه .biz  رو خرید کنیم از یک تا ده سال می باشد و امکان تمدید برای خریدار دامنه وجود خواهد داشت .

از نکات قابل توجه این دامنه ثبت سریع و ریجستر اون هستش.

حداقل تعدد کاراکتر های استفاده شده در دامنه .biz  3 کاراکتر میباشد که میتوانید با یک حرف یا عدد اون رو شروع و پایان دهید . و حداکثر کاراکترهای مجاز و قابل استفاده در دامنه .biz  63 کاراکتر میباشد.

شما در این نام دامنه میتونین به فضای خالی یا همان (space) بین کلمات از دش (-)  نیز استفاده کنین مثل (iran-booking)  البته شما نمیتوانید استفاده از خط تیره رو در شروع یا پایان و حتی در بخش دوم و سوم کاراکترها استفاده کنین   مثل دو خط تیره کنار هم  مثال (ab—cd.)  البته توصیه من عنوان مدرس دیجیتال مارکتینگ استفاده نکردن از خط تیره در دامنه هستش که در خصوص اون در بخش آموزش سئو صحبت میکنیم.

ریجستری دامنه .biz  توسط شرکت NeuStar مدیریت میشود .

در صورتی که تمایل دارید این پسوند دامنه رو برای کسب کار و بیزینس خودتون انتخاب کنین میتونین از انتهای این صفحه به بخش خرید دامنه معرفی شده ما انتقال پیدا کنین و با خیال راحت از نمایندگی ریجستری ما جهت خرید دامنه .biz استفاده کنین .

خرید-دامنه-بیز-.biz-اطلاعات-در-خصوص-دامه
loading
لطفا نام دامنه رو وارد کنین.
لطفا نام دامنه رو وارد کنین.

دامنه خود را انتخاب کنید