نحوه ساخت ایمیل info یا دیگر ایمیل های سی پنل و مدیرت آنها
5/5 - (10 امتیاز)

نحوه ساخت ایمیل در هاست سی پنل

برای راه اندازی و ساخت ایمیل های مرتبط به هاست در کنترول پنل Cpanel ابتدا باید وارد اکانت مدیریت سی پنل خودتون بشین در صورتی که نمیدونین چطور وارد اکانت سی پنل یا همون اکانت هاست سایتتون بشین باید( لحظه خرید هاست یک ایمیل با مشخصات کامل مرتبط به هاست رو دریافت کرده باشید که در آنجا آدرس کنترول پنل شما به همراه نام کاربری و رمز عبور شما وجود دارد.) اگر دسترسی به سی پنل رو نداشتین حتما به شرکت هاستیگ اطلاع بدین تا به شما دسترسی لازم رو بدن.

در ادامه در داشبورد سی پنل هاستتون. در بخش ایمیل Email  روی آیکن ایمیل اکانت Email Accounts کلیک کنین . 

 

ساخت ایمیل در سی پنل هاست .ایران نت
آموزش ساخت ایمل در پنل مدیرتی سی پنل هاست ایران نت

در ادامه روی گزینه CREATE یا همان ایجاد کردن که در تصویر مشاهده میکنین کلیک کنین.

نحوه ساخت ایمیل در سی پنل هاست

در قسمت اول User Name نامی که برای ایمیل در نظر گرفتین رو وارد کنین .( توجه داشته باشین که تنها نام رو اضافه کنین و از @ استفاده نکنین. سیستم به صورت خودکار ادامه موارد ایمیل شما رو به نصبت نام دامنه ای که روی هاست دارین خواهد ساخت)

مثلا اگر یک ایمیل جهت بخش پشتیبانی وب سایت خودمون میخواهیم داشته باشیم میتونیم از نام Support استفاده کینم . و زمانی که فراید ساخت ایمیل ما به پایان برسد . این نام در ادامه اون @ و نام دامنه ما اضافه میشود .

مثل : Support@saeidseifi.com در این بخش سعید صیفی saeidseifi.com نام دامنه من هست که به ایمیل اضافه میشود . در ایمیل های عمومی مثل یاهو یا گوگل نام دامنه این شرکت هاست که بعد @ اضافه میشود . حالا هر نام دامنه ای که شما دارین به صورت خودکار ست میشود.

ساخت ایمیل در سی پنل
ساخت ایمیل در ساخت بخش نام ایمیل

در بخش دوم Security قسمت Set password now او که به صورت پیشفرض فعال است در صورت فعال نبودن انتخاب میکنیم . و در فیلد Password یک رمز خوب که ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک به همراه اعداد میباشد اضافه کنین . یا اینکه از بخش ساخت رمز تصادفی GENERATE برای ساخت یک رمز قوی استفاده کنین . (درصورتی که از رمز دستی استفاده میکنین حتما تلاش کنین 5 فیلد قدرت رمز سبز شود .

ساخت رمز قوی برای ایمیل هاست

در قسمت Storage Space  شما میتونین یک فضا برای ایمیل در نظر بگیرین که البته این مقدار به فضای هارد دیسک هاست شما بستگی دارد شما میتونین از MB یا GB یا موارد دیگر استفاده کنین که و یک عدد به نصبت واحد انتخاب کنین یا از فیلد دوم که تمام مقدار فضای میزبانی شماست استفاده کنین . در بعضی از کنترول پنل های Cpanel مورد دوم با unlimited نمایش داده شده که همان بی نهایت میشود.

پیشنهاد میشه اگه از ایمیل های مثل info میخواهید استفاده کنین حجم فایل رو روی 100 یا 200 MB تنظیم کنید . که تمام فضای هاست شما درگیر این مدل ایمیل ها نشود.

در بخش Automatically Create Folders for Plus Addressing  شما میتونین از بخش ایجاد خودکار پوشه های Automatically Create Folders  یا بخش برداشتن حالت خودکار استفاده کنین . Do Not Automatically Create Folders

مثال:وقتی این آدرس ایمیل پیامی را دریافت می کند که از آدرس دهی بعلاوه استفاده می کند ، به طور خودکار یک پوشه ایجاد کنید. به عنوان مثال ، سیستم پیامی را به آدرس “info+plusaddress@carrian.co” در پوشه جدیدی به نام “plusaddress” قرار می دهد.

پیشنهاد استفاده از حالت پیشفرض Automatically Create Folders میباشد.

در بخش بعد گزینه Send a welcome email with instructions to set up a mail client. که مرتبط به ارسال پیام خوشامد میباشد رو میتونین فعال نگه دارید که مورد مهمی نیست .

در انتها اگر فیلد Stay on this page after I click Create. رو تیک بزنید بعد از ساخت این ایمیل شما رو در همین صفحه برای ساخت ایمیل جدید دیگر نگه خواهد داشت . در صورت نزدن تیک بعد از انتخاب CREATE به صفحه قبل که همان Email Accounts هست باز میگردد .

در انتها روی CREATE کلیک کنین و ایمیل شما ساخته خواهد شد . اگر قبل از فشاردن دکمه CREATE پشیمان از ساخت ایمیل شدید . میتونین روی بخش GO BACK کلیک کنین. اما اگر بعد ساخت و فشردن دکمه CREATE خواستین اصلاحی انجام بدین یا اینکه این ایمیل رو پاک کنین باید در صفحه Email Accounts وارد بخش مدیریت MANAGEهمان ایمیل شوید

اصلاح ایمیل ساخته شده در سی پنل یا پاک کردن آن

بعد از ورود شما به صفحه مشابه ساخت ایمیل منتقل خواهید شد اما با چند بخش اضافه تر

شما در صفحه مدیریت ایمیل ها می توانید رمز عبور خودتون رو مجدد تغییر بدید یا اینکه میزان مصرف فضای استفاده شده ایمیل رو مشاهده کنین . یا در بخش RESTRICTIONS یک سری از مجوزهای ارسال و دریافت رو حتی ورود رو به ایمیل بدین یا به حالت تعلیق در بیارین در صورتی که میخواهید ایمل رو پاک کنین هم میتونین در پایین صفحه روی بخش DELETE EMAIL ACCOUNT کلیک کنین و با تایید هشدار مرتبط به پاک شدن تمام داده های این ایمیل برای همیشه روبرو خواهید شد که در صورت انتخاب DELETE ایمیل شما برای همیشه پاک خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل ادز

اجرای کمپین های تخصصی
مشاوره

طراحی سایت

با پیکربندی اولیه سئو
درخواست
دسته‌ها